Servis - opravy - doplňky

Dellorto vs. Jikov

Myšlenka na lehký upgrade motoru přišla na VSJ ve Starém Týně, když jsem se cestou tam dostal mezi dvě 350 sportky, za tou první jsem s plným plynem vlál a říkal si že mu to nějak dobře jede, ta druhá mě v te chvíli předjela s naprostým přehledem. Zaskočilo mě to a tak jsem dal s klukama potom řeč. Ochotně mi popsali možnou výměnu karburátoru a věci které jsou tam trochu jinak a patří jim za to díky. 

Interkom na motorku do helmy bezdrátový BT HF moto

Nechal jsem se kamarádem zlákat na HF do přilby, nejen kvůli komunikaci za jízdy ale i z mobilu se dá docela slušně poslouchat hudba což mě lákalo asi nejvíc.
Na Aukru jsem koupil asi za 1600 soupravu BT Intercom Headset, vyrobenou pravděpodobně v číně. 

JAWA 350/639 nové manžety

Na některé práce se chvíli musí sbírat chuť, tak to bylo i s výměnou manžet a gufer přední vidlice.
Díly jsem měl připravené už pár týdnů. V dílenské příručce jsem toho moc nepochopil a tak jsem se řídil intuicí.
Nejprve muselo dole přední kolo, blatník, třmen kotoučové brzdy a větrný štítek. 

GO motoru - výbrus válců a repase kliky JAWA 350/639

Když jsem motorku kupoval měla na tachometru 21000 km, na to, že už jí bylo 17 let podezřele málo, nevěřil jsem tomu, taky proto že dalších zhruba 20000 km jsem stihl najezdit za 3 roky. Pokud někdo stočil nebo nestočil tachometr tak tipuju, že má motor najeto mezi 40000 - 60000 Km.

klingerit

Byl jsem znechucený tím co vydrží originál vložky do výfuku které kupuju, po 500 km se rozpadají hlavně ty první v řadě od motoru se doslova proměnily díky teplotě a tlaku na úplný šrot.

Zlomená řidítka

Během společné vyjížďky VSJ jsme udělali zastávku v Koryčanech, dobrat benzín. Když jsem kobylku sundával ze stojanu zatrnulo mi, levá půlka řidítek byla zlomená, teda ještě né upadlá ale hýbala se pěkně, klukům jsem řekl, že dál nejedu at pokračují beze mne.

Držák pro GPS

Mít navigaci pod slídou na tankvaku je sice pěkné ale jak jsem zjistil i záludné, hlavně ve městech, které člověk nezná a za hustšího provozu, těch pár sekund co se oči zaměří dole a nesleduju cestu můžou být ošidné.

zásuvka 12V

Jsem sice zastáncem spíš věčných papírových map ale nedávno jsem ocenil užitečnost navigace v některých chvílích. Nevýhoda proti papíru je ale v tom, že to běží na baterky.