Zlomená řidítka

Zlomená řidítka

Během společné vyjížďky VSJ jsme udělali zastávku v Koryčanech, dobrat benzín. Když jsem kobylku sundával ze stojanu zatrnulo mi, levá půlka řidítek byla zlomená, teda ještě né upadlá ale hýbala se pěkně, klukům jsem řekl, že dál nejedu at pokračují beze mne. Vydal jsem se pěšky do městečka a zajímala mě každá otevřená garaž s dotazem jestli nemají svářečku. V sobotu kolem poledne to byl docela problém ale nakonec mě poslali za panem Gregorem mechanikem. Našel jsem ho a on at to zkusím dovézt, bylo to asi 1 km od benzinky, tak jsem to se vší opatrností zkusil dojet a taky jsem dojel, upadlo celé až u něj před dílnou. Měl jsem štěstí jak blázen, p. Gregor byl opravdu ochotný, vypodložili jsme vnitřek řidítek a on provedl špičkový svár. Patří mu moje díky, nakonec jsem to zkráceně přes Buchlovské kopce vzal do Buchlovic na zámek, kde jsem se k VSJ opět přidal.

Proč se řidítka zlomily?? Jednoduché.. bývalý majitel je navrtal aby mohl uchytit kožené pítko, byla to drobná asi 5-6mm díra, řidítka jsem chtěl koupit nová i přes super svár jsem jim nevěřil. Náhoda byla, že jedny z YAMAHY XJR 1200 se válely kamarádu Pajdovi v garáži, takže nová nejsou ale sedí.
Musel jsem jen COčkem přivařit držák páčky spojky, ten u YAMAHY nemají :-) a navíc Jawce sluší a proti původním chopráckým (neoriginální po bývalém majiteli) se změnil né jen posed ale i ovladatelnost výrazně  k lepšímu. 

Zlomená řidítka
Zlomená řidítka
Zlomená řidítka