Moje stroje

JAWA 350/639 (1991)

Jawa třipade,byl to můj "dorostenecký" sen a když jsem po několika letech abstinence opět zatoužil po jezdítku, volba byla jasná. 
Výkon a konstrukce rámu ji trochu degraduje pro jízdu spíš solo ale spolehlivost a jednoduchost je k nezaplacení.?

JAWA-ČZ 175/356

Pro volné chvíle u lesa a pro zábavu jsem si pořídil tento terenstroj, postavený na základech 175/356 (dvouvýfuk) . 
Koupil, jsem ji na malých kolech, ale byly k ní i velké tak okamžitě výměna. Zapalování z pionýra po výměně kladívek, kondíku a cívky šlapalo bez problémů, na 2-3 šlápnutí jela i bez baterky.

ČZ 175/477

Tento stroj jsem vyměnil se svým švagrem za mé trekové kolo, nějak to vyplynulo i z toho, že on mi ji půjčoval a já jemu zase kolo. Nakonec jsme se dohodli, že už to tak necháme. Zábavná a spolehlivá mašina, kterou bylo potřeba držet trošku víc v otáčkách. Výlety solo i ve dvou, kopec nekopec.

JAWA 350/354 "dobová úprava"

První velká motorka, která v té době navíc vypadala zajímavě. Mladého kluka jako jsem byl tenkrát já musela zákonitě očarovat :-) Měla sedlo pro jednoho ale když byl spolujezdec štíhlý tak se dalo jet, stupačky vzadu byly natvrdo a jen symbolické. Dobrý byl zadní komín, když se vytáhlo sedlo dalo se do něj uložit mraky nářadí a různých hloupostí.

JAWA 50/23 Mustang

Po zkušenostech s automatem na Babetě jsem cítil, že mi bude víc vyhovovat klasická řadička a taky se mi to zdálo dospělejší. Soused prodával Mustanga, znal jsem jeho historii, byl první majitel.

Babetta 210

Moje první vlastní kobyla, teda spíš kobylka, koupená od bratrance. Byl to takový lehký samohyb s malou spotřebou i když v době kdy jsem ji užíval se benzín moc neřešil. Každá benzinka nabízela SPECIAL MIX za 8.50 kčs :-) .