Oprava - BT Intercom Headset - minirecenze

Interkom na motorku do helmy bezdrátový BT HF moto

Nechal jsem se kamarádem zlákat na HF do přilby, nejen kvůli komunikaci za jízdy ale i z mobilu se dá docela slušně poslouchat hudba což mě lákalo asi nejvíc.
Na Aukru jsem koupil asi za 1600 soupravu BT Intercom Headset, vyrobenou pravděpodobně v číně. 
Instalace do přilby v pohodě, trochu nevýhoda je, že nejde odšroubovat mikrofon který většinou nepotřebuju. Další neštěstí je použitý netradiční USB kabel. V době kdy se většina podobných spotřebičů  propojuje a nabíjí přes mikro USB je to ulet. Na delší cesty to chce prostě přibalit o káblík víc.

Zklamání nastalo asi po 100ti km cesty, kdy přestalo reagovat multifunkční tlačítko, přesněji otáčení kterým se reguluje hlasitost. Začalo to chodit až moc lehce a reakce žádná.
Celkem mi bylo jasné, že se něco ulomilo ovládání jak jsem později zjistil chce přece jen víc citu ale docílit toho v rukavicích za jízdy chce prostě cvik.

Po rozmontování bylo všechno jasné, aby kousek plastového výlisku dlouho vydžel ve větším kousku kovu při otáčení je nereálné. 

po demontážis hliníkovým mezikusemhliníkový mezikus po přilepení

Řešení bylo celkem jednoduché a hlavně poctivě valašské. Z hliníkového plíšku jsem vystřihl potřebný tvat, ohnul a přilepil chemoprenem. Je ale třeba správně odměřit a odzkoušet výšku plíšku který se zasouvá do potenciometru aby nedošlo k tomu, že bude tlačítko po smontování stále stlačené. 

Druhá závada na sebe nedala dlouho čekat a opět "vlastní mechanické poškození" při přenášení přilby na které je sada namontovaná jsem sadou ani ne moc silně zavadil o nohu. 
Upadlo multifunkční tlačítko tentokrát celé. Zase se není čemu divit, ty plasty které spojují jsou jak špendlíky. Jednoduše posloužil kousek plastu z cenovky od košile. Vystřižení, trocha připasování a myslím že to vydrží věky. Hlavně mě ti čínani nenaserou :-)

jednoduchý plastový kousek hotovo

Po obou opravách už jsem najel několik set kilometrů vše zatím drží a funguje. Kdyby jsem měl hodnotit poslech hudby tak ty repráčky nejsou nic moc, pomohly ale molitanové návleky. Záleží hodně na tom jak je odhlučněná přilba ale do 90 km/h se poslouchat dá. Přijmout hovor za jízdy možné je ale moc si nepokecáte, je lepší zastavit. 

Kdyby se mě někdo zeptal jestli by jsem si to pořídil znova tak můžu říct že asi jo hodně záleží k čemu se to používá.