Melechovský okruh 2014 - video

Melechovský okruh 2014

Cestu na "Melecháč" jsem původně vůbec neplánoval i když jsem o akci už dříve slyšel jen samou chválu. Zlom nastal ve středu po tom co volal Jura jestli nechci jet v pátek taky.I když jsem si dal čas na rozmyšlenou tak jsem byl vlastně rozhodnutý. Odjezd byl naplánovaný po práci, původní myšlenka že se okolo 14-15hodiny stavím za ním do Kelče se změnila protože se mi podařilo z práce vypadnout dřív. Chybou vzájemné komunikace jsme ale nakonec vyjeli až kolem půl čtvrté.
Trasu vymyslel Jura velmi dobře přes Boskovice. Na to že byl pátek odpoledne jsme měli silnici od Prostějova víceméně sami pro sebe.  Do Ledče nad Sázavou jsme dorazili kolem 21hodiny za tmy.

Vyřídili jsme formality u pořadatelů a na okraji hřiště rozbili stan. Sedělo se pak skoro do půlnoci u stánku s pivem. Pár mých i Jurových známých už tam bylo tak bylo o čem si povídat.
Po probuzení jsme se šli motat areálem. Svůj stánek tu Měla JAWA, ČZ Chains, Mogul, Mitas, Mates moto a další. Mezitím se areal začal plnit známými i neznámými návštěvníky. 

Po obědě začala soutěžní jízda Melechovský okruh, my se nezůčastnili. Ani ne proto že by jsme nechtěli ale spíš by nám to nevyšlo časově. Měli jsme v plánu odjet v sobotu a i když jsme chvílemi byli nahlodáni to změnit tak jsme nakonec okolo 15té hodiny vyjeli. Trasa byla víc na sever, přes Poličku a Svitavy. Meteoradar stále hlásil, že se blížíme do bouřky a že každou chvíli zmoknem. Nevím jak se to podařilo, podle všeho jsme ty fronty nějak objeli ale chytili jsme jen mírne mrholení a pár kapek. Od Olomouce už jsme měli jasno, že nezmoknem. V Hranicích na benzince jsme hodili poslední cigárko, zamávali si a vyrazili na posledí kilometry k domovu. Opět se potvrdilo, že neplánované akce jsou ty nejlepší, rád příště zase přijedu na "Melecháč". :-)

Krátke video z pátého ročníku Melechovského okruhu v Ledči nad Sázavou. Sraz motocyklů Československé výroby.

Cestou na Melechov
Stachyho Manet dorazil až z Frýdku Místku
čtyřtaktní ČZ
areál se začínal plnit
stánky už se taky rozbalují
společné foto u vstupní brány
i takové parády tam byly
další borci přijeli od frýdku
Petr Soukup vydává instrukce před startem
soustředěný Stachy jako vedoucí družstva