10. setkání VSJ Starý Týn

VSJ Starý týn

Jubilejní desátý ročník Setkání VSJ je akce na kterou se těším každý rok, narozdíl od minulého ročníku mi tentokrát na pátek vyšlo volno a tak byla radost dvojnásobná. Sestava pro cestu byla vymyšlená takto, Já, Standa, Jura Bizon a Lenka, která bude mít tuto jízdu jako takovou premieru delších cest.

Sraz domluvený na 7.30 a klasicky jsem tam v ten čas byl jediný a sám, do půlhodiny se to ale sešlo a mohlo se vyjet.

Tempo nebylo nijak divoké, Jura na začátku kolony Bizona moc nehnal a Lenka jela vyloženě na jistotu. Trasa byla klasická Olomouc, kde jsme na Křepelce potkali chlapy z Frýdku společně jsme ale dál nejeli měli cestou ještě jiné cíle pak už Mohelnice, kde mi odešla skřínka BOSCH, nějak jsem přu zastavení blbě otočil klíčkem na který tlačil tankvak a bylo po svícení, teda jen na chvíli, konektor se propojil a od té doby jsem svítil pořád musel jsem najit přesnou polohu aby jsem vůbec zhasl ale hlavně že se jede ... hurá na Svitavy, za tunelem Hřebec jsme trochu neprozíravě předjeli kamion, ale byl nějaký moc natěšený a pořád se za námi tlačil. Bylo nepříjemné ho mít pár metrů za koncovým světlem, dílem náhod nás nakonec předjel a nám se ulevilo. Dále Hradec Králové který jsme chytli po 14té hodině a byl uplně ucpaný, do toho tropické horko a tak jsme toho měli plné kecky myslím všichni.

Hustopeče nad Bečvou .. konečně všichni pohromaděMotorest Křepelka Olomoucoprava bošárnysetkání v DoksechStarý týn - příjezd

V Doksech na pumpě už na nás čekal Pája s Frantou tak se skupina lehce rozrostla.

Do Týna jsme dorazili k večeru, rychle hodit sprchu, převléct motohadry a hurá na večeři do jídelny. Pak už jen pokec, pivo, pokec, pivo, .... a k tomu nám hrála ŽIVÁ HUBA a došlo i na tanec jestli se to dá tak honosně nazvat.

Paráda, Staňa, Jura a Lenkaobčas se musí něco opravitvšichni už jsou veselídiskuse

Sobotní ráno slibovalo opět horký den a tak se někteří osvěžovali v bazénu, jiní trávili čas diskusemi. Pak došlo na vyjížďku, tentokrát nešlo o klasickou skupinovou která mě nikdy moc nebrala ale jelo se po 5ti členných skupinkách ve stylu orientační jízdy po okolí. Trasa byla vybraná velmi dobře a cílem bylo muzeum motorek a rozhledna kde se všichni nakonec sešli, vyplnil se "jednoduchý" test a pak už jako jedna velká skupina přesun směr Starý Týn.

skupinky už se šikují na startui takové stroje jelyExpozice v ŽandověExpozice v Žandověrozhledna

Nějak jsem toho ježdění neměl dost a tak, mě napadlo zajet se podívat do Terezína, přece jen je jen to pár kiláků. Nejdřív se chtěl přidat Jarda s Jaromírem ale když jsem viděl jak po vyjíždce spokojeně usnuli tak jsem si vyjel sám. Cesta na Litoměřice v sobotu odpoledne pohodová, minimum provozu, pěkná krajina, dobrý asfalt. 

Návštěva malé pevnosti už tak půvabná nebyla o historii se zajímám už dávno a tak na mě místo i když bylo zalité sluncem a upravno dýchlo spíše smutkem a ponurostí. 

TerezínPamátník TerezínPamátník TerezínPamátník TerezínTerezín

Památník TerezínPamátník TerezínPamátník TerezínPamátník TerezínPamátník Terezín

Vrátil jsem se do kempu chvíli před večeří, hladový a plný dojmů. Pak už nasledoval scénář podobný páteční noci, pivo, pokec, pivo, pokec, ... 

Na neděli slibovali rozmar počasí a tak jsem moc nadšený nebyl, domů jsme se vraceli jen dva já a Staňa, Lenka s Jurou si vyjíždku prodloužili a vydali se poznávat krásy čech.

Původně jsme měli v plánu navštívit pevnost Josefof ale když jsme zjistili, že by nám pořádná prohlídka zabrala hodně času a před námi byla dlouhá cesta tak jsme to přehodnotili na přehradu Les Království. Jura mi místo ukázal pěkně na mapě a my se vydali severní cestou směr domov. Před Dvorem Králové jsme se do map podívali znova a v domění že je přehrada tam kde Jura předtím zabořil svůj prst jsme se vydali s Dvora Králové na sever. Projeli jsme několik kilometrů bez jakéhokoliv označení nebo směrovky k přehradě až nám došlo, že je něco špatně. My měli odbočit už v Bílé Třemešné kde jsme i vysněnou ceduli viděli ale nějak jsme mysleli že to je přehrada jiná. V neznámém motorestu jsme si dali kuře at doplníme energii a rozhodli se že vracet už se nebudem. Počasí se začínalo silně kabonit a málem nám i to kuře na talíři zmoklo tak se pojedlo a jelo směr Jaroměř, mimochodem moc hezký průjezd historickou částí města. Provoz byl minimální a tak jsme to mydlili až do Červené vody, pak na Mohelnici. Před Olomoucem jsme nabrali palivo a při pohledu na oblohu zvažovali jestli obléct nepromoky nebo ne. Já tvrdil že to jen líznem krajem bouřky ale Staňa to odhadl líp. Vyplatilo se ho poslechnout, to co následovalo po odjezdu z pumpy jsem ještě nezažil, najednou tma, vítr a jakoby hasiči stříkali vodu jen na nás. Nedalo se jet víc než 70, kolem to šlehaly plechovky jako by se nechumelilo a tak jsme raději na parkovišti naproti motorestu Křepelka zastavili pod mostem. Nebyli jsme tam sami už tam dvě motorky stály... :-)Po asi 30ti minutách jsme se nakonec rozjeli, né že by přestalo pršet ale už to nebyla taková hrůza. Za prvním rondelem v Olmiku Staňa najednou výrazně zpomalil a držel se u krajnice, říkal jsem si co se děje až mi to pod dalším mostem který nás kryl před deštěm prozradil. Motorka prostě naráz ztratila výkon, dusila se a nechtěla se zbrchat.

Odjezd ze Starého týnyDošlo i na nepromok... a hodil sekdyž se něco pokazit může tak se to pokazí

Z kastlíku vytáhl svíčák a kontrola svíček, uplně černé a jak bylo dole sedlo tak jsme si všimli nasáté hadry v airboxu, nějak se tam zatoulala a dělala paseku. Každopádně nové svíčky se namontovaly a po vytažení hadru jsem měl co dělat aby jsem Staňovi vůbec stíhal. Jel jak pila. Do toho přád mírný dešť, naštěstí pár kiláků před Hranicemi ustal a i cesty byly suché. Do valmezu jsme dorazili něco po osmé. Oba vyřízení ale štastní, že už jsme ve zdraví doma :-)

Kompletní fotogalerie z akce: http://boek.rajce.idnes.cz/10.setkani_VSJ_Stary_Tyn_25_-27.7._2014/